poniedziałek, 21 października 2013

Jesienny liść

Wokół nas cudna polska złota jesień ... przepiękne barwy, szeleszczące liście i cieplutkie słoneczko, które ostatnio bardzo nas rozpieszcza :-) No i jak tu nie ulec pokusie stworzenia czegoś, co nawiązuje do tej pięknej pory roku ... i tak w jednej chwili powstał pomysł wykonania takiego jesiennego listka. Pomysł prawie natychmiast został zrealizowany ...choć to "natychmiast" trwało ładnych parę godzin :-) Efektem tych działań jest wisior w kształcie liścia. Srebrny liść został ozdobiony kiścią maleńkich kuleczek (karneolu, cyrkonu i kwarcu) w przepięknych jesiennych barwach. Wisior zwieszony na srebrnym łańcuszku w który też wplotłam kilka maleńkich rudych kuleczek. Całość oksydowana i polerowana.

Pozdrawiam ciepło i jesiennie :-)

poniedziałek, 14 października 2013

Skarb natury ...

czyli wielki, piękny labradoryt wprost ze Skarbów Natury, bo tam właśnie takie cuda można znaleźć :-)
Leżał sobie i czekał na swoją chwilę. Długo zastanawiałam się jak go "ubrać" ... jak wydobyć jego piękno. I powstał taki oto wisior ... labradoryt otulony srebrem. Wisior jest dwustronny :-) Całość wykonana ze srebra, oksydowana i ręcznie polerowana. Wisior świetne wygląda na srebrnej obroży lub rzemieniu. I musicie mi uwierzyć na słowo, że zdjęcia nie oddają jego prawdziwej urody ... to trzeba zobaczyć :-)


Chyba każdy (każda) z nas kocha labradoryty ... jest coś magicznego w tych kamieniach. I jak wskazują różnego rodzaju źródła na temat minerałów, labradoryt ma również niezwykłe właściwości :-) A oto co kiedyś wyczytałam:
Labradoryt wg medycyny niekonwencjonalnej:
•  Ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie gospodarki hormonalnej.
•  Pomocny przy braku koncentracji, kłopotach z pamięcią i bólach głowy.
•  Poprawia kondycję tkanki kostnej, przynosi ulgę w chorobach kręgosłupa, bólach stawów, reumatyzmie i artretyzmie.
•  Pomocny przy przeziębieniach, niskim ciśnieniu krwi i chorobach oczu.
•  Pomaga oczyścić ciało z toksyn i spowalnia procesy starzenia się.
•  Doskonały kamieniem dla kobiet, które chcą stracić na wadze - reguluje procesy trawienne i poprawia metabolizm.
•  Pobudza fizyczną aktywność - dodaje energii niezbędnej do realizacji założonych działań.


Tak więc nie pozostaje nic innego tylko mieć taki cudowny kamień w swoich zasobach :-)

 Pozdrawiam ciepło i życzę udanego tygodnia:-)

czwartek, 10 października 2013

Krople czerwieni

I jeszcze jedne kolczyki ... tym razem z pięknymi kroplami czerwonego kwarcu. Dość długie, wykonane ze srebra ... mocno oksydowane i polerowane. Bardzo ładnie prezentują się w uszach :-)
Miłego dnia :-)

sobota, 5 października 2013

Tym razem oplecione kwarce

Postanowiłam zrobić kolczyki podobne w formie do prezentowanych kilka postów wcześniej ... ale odwrotnie, czyli zawijaskami w dół :-) No i powstały ... z perypetiami oczywiście, ale są :-) Tym razem w srebro oplecione zostały pięknie szlifowane łzy bladoróżowego kwarcu. Kamyczki niesamowicie mienią się i błyskają ... są naprawdę cudne. Srebro bardzo mocno oksydowane i delikatnie wypolerowane.Dziękuję bardzo za wszystkie cudne komentarze ... podnosi mnie to na duchu i motywuje do pracy :-)
Pozdrawiam serdecznie :-)

środa, 2 października 2013

Piękny labradoryt w roli gównej

Niewielki wisior z pięknym labradorytem. Jak tylko zobaczyłam ten kamień ... urzekł mnie swoim niespotykanym kolorem. No i po dłuuugich wahaniach w końcu trafił do mnie :-) Od początku wiedziałam, że trzeba oprawić go jakoś tak bardzo skromnie, żeby nie schować tego kamienia i nie przyćmić jego urody ... Zdecydowałam się na prostą kasetkę i niewielką, odrobinę dekoracyjną zawieszkę :-)  Wisior zawieszony został na cienkim srebrnym łańcuszku. Koniec łańcuszka ozdabia maleńka kropelka kwarcu paraiba :-) Obudowa kamienia wykonana ze srebra, oksydowana i polerowana.
  
Miłego dnia :-)