sobota, 13 września 2014

Geometryczny naszyjnik

Dziś coś zupełnie innego niż dotychczas :-)
Jakiś czas temu dostałam przepiękny prostokątny kaboszon labradorytu. Wielokrotnie zastanawiałam się jak go oprawić ... zawijasy jakoś mi do niego nie pasowały. W końcu pojawił się pomysł i został wprowadzony w życie :-) I tak powstał geometryczny - kwadratowy wisior. Prosta forma (co nie znaczy, że łatwa w wykonaniu) podkreśla urodę kamienia. Labradoryt przepięknie mieni się złotem, seledynem i błękitem. Jego barwa zmienia się w zależności od rodzaju światła, konta jego padania i tła na jakim wisior się znajduje. Na czarnym kontrastowym tle jego barwy nabierają głębi i ostrości :-) Wykonany ze srebra, oksydowany i polerowany.

Taki oto ...


Pozdrawiam ciepło :-)

czwartek, 11 września 2014

Kolczyki z granatami

I tak pozostając w kolorach jesieni ... tym razem asymetryczne kolczyki z granatmi. Granaty nieco inne niż przy bransoletce pokazanej w poprzednim poście. Kolczyki ozdobiłam o maleńkie, niespełna 2mm, kuleczki o nieco różowym wybarwieniu. Kolczyki dość proste w formie, niewielkie i leciutkie. Bardzo ładnie prezentują się w uszach :-) Wykonane oczywiście ze srebra, oksydowane i polerowane.
Pozdrawiam z deszczowego Krakowa :-)

piątek, 5 września 2014

Bransoletka z granatami

Kolejna praca w kolorach nadchodzącej jesieni ... tym razem bardzo subtelna i romantyczna bransoletka. Głównym elementem bransoletki jest kwiat (przynajmniej takie było moje zamierzenie ;-), z którego wyłania się grono wykonane z maleńkich fasetowanych oponek cudnie wybarwionych granatów. Przy łodyszce zawiesiłam piękną cebulkę oliwinu i oponkę zielonego granatu. Podobny akcent kolorystyczny znajduje się przy zapięciu bransoletki, w postaci kropelki peridotu. Jakoś bardzo lubię i motywy roślinne i te kaskady maleńkich minerałów, a i mozolna praca nad nawlekaniem tych maleństw sprawia mi przyjemność ... więc pewnie pojawią się następne w podobnym klimacie :-) Całość wykonana ze srebra, oksydowana i polerowana.

Bransoletka bardzo ładnie prezentuje się na nadgarstku :-)
Musicie wierzyć mi na słowo, bo niestety nie udało mi się zrobić stosownego zdjęcia ;-)

Pozdrawiam już jesiennie ... miłego weekendu :-)