czwartek, 27 czerwca 2013

Nocny motyl

I jeszcze jedna praca ... tym razem naszyjnik z wisiorem w kształcie ćmy :-) Szczerze mówiąc, dopiero o wykonaniu wszyscy stwierdziliśmy (mam na myśli domowników), że wygląda ja ćma ... i tak już zostało :-) Wykonany ze srebra i wielkiej łzy chalcedonu pomarańczowego. Powiem tak nieskromnie, że wisior naprawdę prezentuje się pięknie. Wydaje mi się, że zdjęcia w pewni nie oddają jego uroku ... a szkoda :-)

A teraz Kochani nie będzie mnie przez dwa, może trzy tygodnie. A po powrocie zapowiadam nowości :-)
Pozdrawiam Was ciepło i życzę udanych wakacji :-)

wtorek, 25 czerwca 2013

Pomarańczowe sople

I kolejne kolczyki ... takich jeszcze nie było :-) Tym razem bardzo wąskie, długie i dyndające ... wykonane ze srebra i długich wąskich kropli pomarańczowego chalcedonu. Miałam do nich trzy podejścia ... podobno do trzech razy sztuka:-) Uparłam się oprawić te kamyczki, bo takie ładne i kolor w sam raz na lato ... no i w końcu są :-)

Pozdrawiam ciepło :-)

wtorek, 18 czerwca 2013

Z granatowymi wrzecionami

Jak już jestem to co chwila :-) I znowu kolczyki ... tylko tym razem bez gronek z maleńkich kamyczków. Takie trochę prostsze i mniej pracochłonne... choć i tak namęczyłam się przy nich trochę :-) Te granatowe kamyczki i fasetowane wrzeciona lapisu lazuli. Kolczyki wykonane ze srebra, oksydowane i polerowane.
Miłego dnia :-)

niedziela, 16 czerwca 2013

Odrobina orientu

Dziś jeszcze jedne kolczyki :-) Pewnie część z Was widziała je już w Trendymani .. ale chciałam pokazać je i tutaj. Jest to efekt kilkunastu godzin pracy ... połączenia srebra i malutkich oponek zielonego onyksu. Prezentują się naprawdę pięknie :-)

  Życzę Wam udanego tygodnia  :-)

piątek, 14 czerwca 2013

Kolory słońca ... i spełnione marzenie

Jestem ... jestem !!! Nie leniuchuję ... dużo się u mnie ostatnio dzieje, ciągle w biegu i ciągły brak czasu. Ach, żeby tak doba miała ze 40 godzin ... choć i to mogłoby być za mało :-)
Będą nowości ... dziś kolczyki, które powstały jakiś tydzień temu, chyba z  tęsknoty za słońcem :-) Dobrze, że w końcu słoneczko wyszło, bo już wszyscy mamy dość pochmurnego nieba. Wracając do kolczyków ... niewielkie, choć dość bogate, z pięknymi markizami i kandelabrowymi kroplami słonecznych cytrynów. Krople otoczone są kaskadami maleńkich fasetowanych kuleczek kwarców i karneolu. To co dzieje się w tymi kamykami w słońcu jest niewiarygodne ... szkoda, że nie da się tego pokazać na zdjęciu :-) Wykonane oczywiście ze srebra, oksydowane i polerowane.

 

Uwaga ... teraz będę się chwalić :-))) 
Otóż, mam zaszczyt poinformować, że wczoraj dołączyłam do grona twórców Trendymani !!! Jest to dla nie ogromne wyróżnienie i motywacja do pracy :-) 
Pamiętam jak, niespełna trzy lata temu, odkryłam tę Galerię. Tam właśnie po raz pierwszy zobaczyłam prace wykonywane w technice wire-wrraping. Z wypiekani na twarzy oglądałam prace Izy Malczyk, Alabamy, Mgypsy ... i zakochałam się w tej technice :-) Moim ogromnym (choć wydawało mi się, że niedoścignionym) marzeniem, było dołączyć do grona twórców tam właśnie ... 
I jak widać MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ !

Moc uścisków i słonecznego weekendu :-)))